The Indy Wrestling Thread
Feb 10, 2023 19:59:19 GMT -5
via mobile
KAMALARAMBO: BOOMSHAKALAKA!!!, I'm Team Bayley and Indi, and 3 more like this
Post by Ishmeal Loves Kaseyhausen on Feb 10, 2023 19:59:19 GMT -5
As I’ve been getting more and more into independent wrestling lately, I thought it a good idea to make a thread about it. Rather than clogging up the board with a thread for each group,one will probably suffice. I’ll probably stick mostly to streaming shows but feel free to discuss whatever you please.
Tonight (2/10/23) on IWTV Freelance Wrestling has Three Cheers for Sweet Revenge at 9pm eastern:
Freelance Championship Gauntlet: Storm Grayson vs Darin Corbin (1), GPA (2), Robert Anthony (c) (3)
Freelance Tag Team Championship: Bang Bros (c) vs The Rascalz
Kylie Rae vs Sandra Moone
Heather Monroe vs Devon Monroe
Ezio Orlandi vs Craig Mitchell
Cole Radrick vs Chico Suave vs Acid Jaz vs Sorta Incredible Iverson vs Koda Hernandez vs Sam Beale
Also tonight on IWTV, SOS Wrestling presents Stanger Tides at 11pm eastern:
SOS Pro Wrestling Championship: Steve Migs (c) vs Daniel Makabe
Amira vs Bambi Hall
SOS Tag Team Championship: The Academy (c) vs Hammer Bros
Davey Vega & Kaden Talbain vs Fur And Loathing
Travis Williams vs Carl Randers
Island Rules: Drexl vs Pitfall Jones
Dean Cooper vs Malcolm Phlex
VJ Murphy Madsen vs Rook Kelly vs Max Burnside vs Drake Kwon
Saturday 2/11 is a big day of action. On Fite is the Jersey J Cup (there’s already a thread for that here) with 2 shows, at 2pm and 8pm.
At 7:30 pm on Fite, AIW is back with This Aggression Will Not Stand:
Intense Title Match: Derek Dillinger (c) w/ Ziggy Haim vs Chase Oliver
AIW Tag Team Championship: Bitcoinboiz (c) vs. Rip City Shooters
Dominic Garrini vs Cheeseburger
Isaiah Broner vs. Tyson Riggs
Sidney Von Engeland vs. Kaplan
Bulking Season vs. PME
Space Monkey vs Anthony Young vs Austin James vs Josaline Navarro
Shaw Mason vs Riley Rose
9 to 5 vs. H2V2
Over on IWTV on Saturday at 7pm eastern, Dreamwave presents In With The Out Crowd:
Dreamwave Championship: Vic Capri (c) vs Christian Rose
Dreamwave Alternative Championship: Gringo Loco vs Rey Horus vs Black Taurus vs El Hijo Del Vikingo
Mike Bennett vs Nick Aldis
Arik Cannon vs Dan The Dad
Hartenbower vs Manders
Lince Dorado vs Hammerstone
The Dope Kings vs Four Star Heroes
Hunter Holdcraft, 12 Gaige and vs Those Damn Coyotes
At 8pm NSPW presents Breakdown:
NSPW Tag Team Championship, 2 Out Of 3 Falls: The Wonderboys (c) vs The Untouchables
Junior Heavyweight Championship: Loue O'Farrell vs Michel Plante
Alex Silva vs Zak Patterson
South Shore Wrecking Crew vs Books And Looks
Travis Toxic vs Leon Saver
Les Enfants De Choeur vs Tabarnak De Trio
Rounding out the weekend, at 10pm eastern, 5CC Wrestling presents Cupid's Clash: Chapter 3
5CC Championship: Caden Cassidy vs Cody Hancock
Adam Brooks vs Max Burnside
Boogie Knight vs Julian Valentine vs Maxwell Bensen vs Rex Rothschild vs Casey Ferreira
Next Level vs Re:Loaded
Def Threat vs Singh and Talk
Bambi Hall vs Murphy Madsen
Tonight (2/10/23) on IWTV Freelance Wrestling has Three Cheers for Sweet Revenge at 9pm eastern:
Freelance Championship Gauntlet: Storm Grayson vs Darin Corbin (1), GPA (2), Robert Anthony (c) (3)
Freelance Tag Team Championship: Bang Bros (c) vs The Rascalz
Kylie Rae vs Sandra Moone
Heather Monroe vs Devon Monroe
Ezio Orlandi vs Craig Mitchell
Cole Radrick vs Chico Suave vs Acid Jaz vs Sorta Incredible Iverson vs Koda Hernandez vs Sam Beale
Also tonight on IWTV, SOS Wrestling presents Stanger Tides at 11pm eastern:
SOS Pro Wrestling Championship: Steve Migs (c) vs Daniel Makabe
Amira vs Bambi Hall
SOS Tag Team Championship: The Academy (c) vs Hammer Bros
Davey Vega & Kaden Talbain vs Fur And Loathing
Travis Williams vs Carl Randers
Island Rules: Drexl vs Pitfall Jones
Dean Cooper vs Malcolm Phlex
VJ Murphy Madsen vs Rook Kelly vs Max Burnside vs Drake Kwon
Saturday 2/11 is a big day of action. On Fite is the Jersey J Cup (there’s already a thread for that here) with 2 shows, at 2pm and 8pm.
At 7:30 pm on Fite, AIW is back with This Aggression Will Not Stand:
Intense Title Match: Derek Dillinger (c) w/ Ziggy Haim vs Chase Oliver
AIW Tag Team Championship: Bitcoinboiz (c) vs. Rip City Shooters
Dominic Garrini vs Cheeseburger
Isaiah Broner vs. Tyson Riggs
Sidney Von Engeland vs. Kaplan
Bulking Season vs. PME
Space Monkey vs Anthony Young vs Austin James vs Josaline Navarro
Shaw Mason vs Riley Rose
9 to 5 vs. H2V2
Over on IWTV on Saturday at 7pm eastern, Dreamwave presents In With The Out Crowd:
Dreamwave Championship: Vic Capri (c) vs Christian Rose
Dreamwave Alternative Championship: Gringo Loco vs Rey Horus vs Black Taurus vs El Hijo Del Vikingo
Mike Bennett vs Nick Aldis
Arik Cannon vs Dan The Dad
Hartenbower vs Manders
Lince Dorado vs Hammerstone
The Dope Kings vs Four Star Heroes
Hunter Holdcraft, 12 Gaige and vs Those Damn Coyotes
At 8pm NSPW presents Breakdown:
NSPW Tag Team Championship, 2 Out Of 3 Falls: The Wonderboys (c) vs The Untouchables
Junior Heavyweight Championship: Loue O'Farrell vs Michel Plante
Alex Silva vs Zak Patterson
South Shore Wrecking Crew vs Books And Looks
Travis Toxic vs Leon Saver
Les Enfants De Choeur vs Tabarnak De Trio
Rounding out the weekend, at 10pm eastern, 5CC Wrestling presents Cupid's Clash: Chapter 3
5CC Championship: Caden Cassidy vs Cody Hancock
Adam Brooks vs Max Burnside
Boogie Knight vs Julian Valentine vs Maxwell Bensen vs Rex Rothschild vs Casey Ferreira
Next Level vs Re:Loaded
Def Threat vs Singh and Talk
Bambi Hall vs Murphy Madsen